عوارض تماشای فیلم مستهجن (فیلم پورن) + [ویدئو]

ایده خلاق – دیدن فیلم های غیر اخلاقی و فیلم پورن  در روح و جسم انسان تاثییرات جبران نا پذیری می گذارد و همینطور اعتیادی را دارا است که شاید از اعتیاد به مواد مخدر، دوز و اندازه ی بالاتری داشته باشد، پس اعتیاد به  تماشای فیلم پورن را جدی بگیریید.

تماشای فیلم‌های پورن سلامتی فرد و همسرش را به خطر می‌اندازد

تماشای فیلم‌های مستهجن و یا پورن خطرناک است و بهداشت و سلامتی فرد و شریک زندگی‌‌اش را به خطر می‌اندازد. افراد باید به اندازه مواد مخدر از فیلم‌های پورن فاصله بگیرند؛ زیرا درصد اعتیادآوری بسیار بالایی دارد.

بزرگترین عوارض فیلم پورن

بزرگترین عوارض فیلم پورن از دیدگاه  فردی که به آن مبتلا مبتلا بوده است:

اون فیلم هایی که دیده بودم مدام تو دانشگاه و خیابون و حتی موقع خواب تصاویرش هی تو ذهنم مرور میشد! اما خدا خیلی کمکم کرد و تونستم به یه ثبات ذهنی برسم..الان که دارم باهاتون حرف میزنم تا ۸۵٪ ذهنم از این فیلم ها پاک شده!
چون دیگه حساسیتم رو از روش برداشتم و کلی لذت دیگه جایگزینش کردم .مثل محبت به پدر مادر یا مطالعه و قدم زدن تو دل شب و کلی چیزای دیگه..❤️  خدارو قشنگ دارم تو زندگیم حس میکنم. یکی داره هدایتم میکنه..

امروز زنگ زدم به قم و با یه روحانی حرف زدم.بهم گفت خدا کسایی رو که دوست داره با اتفاقات هدایت میکنه.من قشنگ دارم این اتفاقات رو حس میکنم.یهو بهم کتاب معرفی میشه وقتی میخرم میبینم تموم سوالاتم توی اون کتاب جوابش هست!
یا وقتی چیزی میخوام خدا به وسیله یه کسی اونو بهم میده.

مبارزه با شهوت

در کل :
ماها با مبارزه با شهوت داریم به خودمون لطف میکنیم..نه به خدا.اتفاقا کسی که با شهوتش میجنگه بهتر طعم لذت رو میچشه تا کسی که بی بندباری میکنه و مدام خودارضایی میکنه و دنبال شهواتشه …

دوستان خوبم ؟
سکس انقدر ها هم بزرگ نیست که ماها برای خودمون بولدش کردیم.سکس فقط یه ابزاره… نذارید غربی ها ابراز رو براتون رنگ آمیزی کنن و گولتون بزنن.

اختلال نعوظ

پروفسور ارولوژی دانشگاه هاروارد: امروزه مردان با پدیده‌ای جدید به نام اختلال نعوظ (عدم توانایی در راست نگه داشتن آلت در رابطه جنسی) مواجه‌اند. به زعم وی شاید نتوان آمار دقیقی از مبتلایان به این پدیده ارائه کرد اما می‌توان گفت که قطعاً این یک واقعیت نادر نیست.

اختلال نعوظ می‌تواند دلایل مختلفی همچون بیماری‌های قلبی، عروق گرفته شده، کلسترول بالا، فشار خون بالا، دیابت، چاقی و غیره داشته باشد. اما پژوهش‌های اخیر دلیل تازه‌ای برای این پدیده یافته‌اند. نتایج تحقیقات یک تیم عصب‌شناسی دانشگاه کمبریج از تعدادی مصرف‌کننده مستمر پورن، نشان داد که بیش از نیمی از آنها دچار کاهش شهوت و حتی اختلال نعوظ در برابر زنان هستند.

فیلمنامه هایی نازل برای ترویج زندگی حیوانی

« فیلم مستهجن |  پورن به ظاهر دارای فیلمنامه هایی- هرچند نازل- هم هستند، که این فیلمنامه ها هم نوعی قبح زدایی می کند. رفتار جنسی، کنشی است که باید از انسان در یک محیط خلوت، در فضای بسیار خصوصی و همیشه همراه با رعایت نوعی از شرم و شان انسانی صورت بگیرد.

اما فیلم های مستهجن رفتارهای جنسی را به کنش های کاملا آزاد تبدیل می کند که در هر نوع فضا و محیط (حتی محیط کار)، با اشکال و البسه مختلف صورت می پذیرد و ما نباید این مسئله را نادیده بگیریم که برای ذهن انسان ها بسیار مخرب است و نوعی حریم شکنی محسوب می شود که تصوری در فرد به وجود می آید که این گونه رفتارها می تواند از انسان ها در هر نقطه ای و به هرشکلی سر بزند.»

وی با اشاره به موضع جوامع تولید کننده، فیلم پورن و فیلم های مبتذل، نسبت به این پدیده نه چندان نوظهور ادامه می دهد: «واقعیت این است که رفتارهای این چنینی در خود کشورهای سازنده و اشاعه دهنده فیلم های پورنو و فیلم های مستهجن هم به صورت گسترده و آزادانه وجود ندارد. چون اصولا قانون گذاران این جوامع هم می دانند که اگر رفتارهای جنسی بی قید و شرط باشد، باعث اضمحلال جامعه می شود و نظام های اقتصادی آن ها از هم می پاشد.

باید درنظر داشت که این فیلم ها برای بهره برداری های اقتصادی تولید می شوند که متاسفانه در وهله نخست مخاطبان اصلی در جوامع هم جوانان و نوجوانان هستند و در وهله دوم جوامع توسعه نیافته و یا بهتر است بگوییم جوامع در حال توسعه هستند که به هر حال صاحب فرهنگ های خاص بوده و از طریق این تهاجم ممکن است ساختارهای ذهنی افراد و بعد نهاد خانواده به شدت متضرر شود.»

دین، اخلاق و تعهد به تاهل

دین اسلام، به عنوان کامل ترین دین، روی مسائل جنسی و جلوگیری از انحرافات جنسی تاکیدهای ویژه ای دارد. اصولا معنویت گرایی و به خصوص روی آوردن به آموزه ها و گزاره های معنوی دین حیات بخش اسلام می تواند راهکارهای مناسبی را برای پیشگیری از انحرافات جنسی پیش روی همه بگذارد.

یکی از اساسی ترین این آموزه ها آلوده نکردن نگاه به نامحرم است که تماشای فیلم های مستهجن در این ردیف قرار می گیرد. معمولا انحرافات جنسی از نگاه های آلوده نسبت به جنس مخالف آغاز و تا مراحل بالاتر پیش می رود.

بدین لحاظ، در متون قرآنی و روایی از آلودگی و عادت به این گونه نگاه ها شدیدا نهی شده است. قرآن کریم در آیات ۳۰ و ۳۱ سوره مبارکه نور، هم زنان و هم مردان را از آلودگی نگاه برحذر داشته و آن را زمینه ای برای پاکی دل و جان معرفی کره است و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نیز ضمن امر به غض بصر، نگاه شهوانی را تیری مسموم از تیرهای شیطان معرفی می فرماید و برای کسی که این گونه نگاه را از ترس الهی ترک کند وعده ایمانی را داد که طعم و لذت آن را در قلبش احساس کند.

از طرفی دیگر اخلاق هم حکم می کند انسان به قراردادهای نوشته و نانوشته اجتماعی و فردی خود پایبند باشد. هیچ آموزه اخلاقی نیست که روی وفای به عهد تاکید نکرده باشد و یا دست کم می توان گفت هیچ آموزه اخلاقی وفای به عهد را تقبیح نکرده است.

 

فیلم های پورن و توقعات بالا

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است فیلم پورن برای زوج ها ایجاد کنند، بالا بردن سطح توقع همسران از عملکرد جنسی همدیگر است. بسیاری از کسانی که در این گونه فیلم ها بازی می کنند به دقت از لحاظ زیبایی ظاهری و توانایی بالای جسمانی دستچین شده اند و از آنجا که این فیلم ها برای اهداف تجاری ساخته می شوند، دست به کارهایی می زنند که احتمالا در رابطه معمول زناشویی اتفاق نمی افتد.

همچنین پیشنهاد میکنم که حتما مستند پورن استار آمریکایی رو ببینید.

آنها برای انجام این کارها پول می گیرند و برای کسب درآمد بیشتر ممکن است دست به هر کاری بزنند. تماشای آنها می تواند به صورت ناخودآگاه این تصور را ایجاد کند که برای مثال اندام همسرمان بایستی شبیه چنین افرادی باشد یا همسرمان باید بتواند همه کارهایی را که بازیگران این فیلم ها انجام می دهند، انجام بدهد.

فیلم سکسی

تاثیر این فیلم ها بر روی افراد در پژوهش های مختلفی بررسی شده است. برای مثال پژوهشگران در یک مطالعه نشان دادند مردان پس از دیدن فقط ۲۶ عکس و یک فیلم ویدیویی ۶ دقیقه ای از خانم های برهنه، میزان جذابیت همسرشان را پایین تر ارزیابی کردند.

دکتر زیلمن و دکتر بریانت نیز مشاهده کردند فقط پس از پنج ساعت تماشای فیلم های پورن در طی شش هفته، میزان رضایت جنسی زنان و مردان کاهش یافت. کسانی که در این پژوهش شرکت کرده بودند پس از شش هفته از ظاهر جسمانی، عواطف و عملکرد جنسی همسرشان رضایت کمتری داشتند.

اعتیاد به دیدن فیلم های پورنوگرافی

عامل بعدی در عوارض دیدن فیلم پورن اعتیاد فرد به دیدن پورنو است. افرادی که اعتیاد به فیلم‌های پورنوگرافی پیدا میکنند، در مغزشون سیناپس‌ها به نحو متفاوتی باهم ارتباط برقرار می‌کنند و این ارتباط سیناپسی وقت زیادی از فرد میگیره تا به طور مکرر به این فیلم‌ها پناه ببره و این فیلم‌ها رو ببینه و حتی بعد از مدتی ممکنه یک سیکل مخربی از اضطراب و این رفتار ایجاد بشه.

اعتیاد به فیلم سکسی

به نوعی که فرد اضطراب بالایی داره این فیلم رو میبینه برای رفع اضطراب و مجدد احساس گناه و مجدد اضطراب و مجدد دیدن این فیلم‌ها. این موضوع یکی از مخرب ترین عوارض دیدن فیلم پورنو است.

تاثیر پورنوگرافی بر اندازه مغز

همانطور که افراد معتاد دچار کوچکی مغز می شوند و حجم مغز آنها کوچک می شود، در افرادی که معتاد به تماشای فیلم پورن هستند این تغییر اندازه قابل مشاهده است.

طی تحقیقات و بررسی های انجام شده بر روی افرادی که پورنو تماشا می کنند، مشاهده شده است که حجم ماده خاکستری در قسمت راست مغز کوچکتر از سمت چپ است . این موضوع شبیه تغییرات مغز در افراد معتاد به کوکائین هستند می باشد. تماشای پورنو باعث ایجاد اختلال در بخش یادگیری و حافظه مغز نیز خواهد شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *