جایگاه انسان در عالم هستی کجاست؟ + [ویدئو]

این ویدئو که با اندازه سیارات اشاره دارد، در واقع به اندازه سیارات و منظومه هایی که بشر تا کنون توانسته آنها را با عقل کوچک خود پیدا کند و قطعا آفرینش خداوند بزرگتر از این حرف ها است! اگر ذره ای منصف بوده باشیم در میابیم که خداوند هیچ احتیاجی به عبادت کردن ما، نماز خواندن و… ندارد.

در واقع این ماییم که محتاج عبادت او هستیم و با این کار به نحوی از نعمات بی شمارش، بی شمار بودن نعمات خداوند  نه به خاطر زیادی و کثرت نعمات بلکه به خاطر لحظه ای و آن به آن بودنش که در هر لحظه او بخواهد ممکن است قطع شود مثلا من دیگر بینایی نداشته باشم! نفس نکشم و نعمات بی شماری که لحظه به لحظه به انسان داده می شود، تشکر می کنیم.

 

و حال انسان با این جایگاه که هیچ در عالم خلقت نیست و همین هیچی هم که هست باز از لطف و مرحمت خداوند بوده است! سرکشی میکند در برابر خواست حضرت حق می ایستد و کار را به جایی میرساند که می گویید من خدا هستم!

و خداوند صبر زیادی دارد و این دنیا را برای امتحان و جایی دیگر را برای قدردانی و یا عقوبت قرار داده است، اما چشمه هایی و گریز هایی در همین دنیا به برخی زده میشود مثل نمرود.

نمرود یکی از پادشاهان جبار بابل و معاصر حضرت ابراهیم علیه‌السلام بوده است. خداوند توسط پشه، که یکی از ضعیف‌ترین موجودات می‌باشد نمرود را به هلاکت رساند.

و همینطور در میان مردم مصطلح است که از هر دستی بدی از همان دست میگیری و داستان هایی که از گوشه و کنار همه در زندگی خود دیده ایم.

امیدوارم این مطالب و ویدئو تاثیرگذار و مفید بوده باشه، موفق باشید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *