اینستاگرام خود را ایمن کنید! [ تایید دو مرحله ای اینستاگرام ]

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در دنیا و همینطور در کشور ما ایران است که کاربران زیادی را به خود جذب کرده است و بسیار محبوب است. همیشه افرادی با نیت ها و اهداف مختلف به دنبال نفوذ به اکانت های مختلف هستند که به اصطلاح هکر نامیده می شوند، که این موضوع در اینستاگرام و هک کردن حساب کاربری اینستاگرام هم به چشم می خورد و از گوشه و کنار اخباری مبنی بر هک شدن اکانت اینستاگرام شنیده می شود.

اما اینستاگرام مشخصه ای به نام “Two Factor Authentication” یا “تایید احراز هویت  دو مرحله ای” به اپلیکیشن خود اضافه کرده است، که این قابلیت باعث می شود که امنیت اکانت اینستاگرام شما به مراتب از قبل بیشتر شده و از نفوذ افراد سودجو به حساب خود به مراتب بیشتر از قبل در امان بمانید.

امنیت اینستاگرام

پس اگر به امنیت حساب کاربری اینستاگرام خود اهمیت می دهید، پیشنهاد میکنم که حتما قابلیت تایید دو مرحله اینستاگرام را فعال کنید تا امنیت اینستاگرام خود را چند برابر کرده باشید. فعال سازی تایید دو مرحله اینستاگرام به هیچ وجه کار سختی نیست اما برای درک بهتر و راحت تر شدن کار ایده خلاق آموزش تصویری تایید دو مرحله اینستاگرام را برای شما آماده کرده است که در ادامه به چگونگی فعال سازی آن می پردازیم با ما همراه باشید.

فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام

برای فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام کافی است طبق آموزش تصویری عمل کنید.

ابتدا طبق تصویر به صفحه پروفایل خود رفته و سپس به آیکون سه خط تیره بروید.

و بعد به قسمت “Settings” رفته و به “Security” بروید.

در مرحله پنجم طبق تصویر به “Two Factor Authentication” رفته و سپس  به “Set Started” بروید.

در مرحله هفتم باید “Text Message” را فعال کنید تا تایید دو مرحله اینستاگرام شما فعال شود. بعد از فعال کردن “Text Message” یک اس ام اس حاوی کد برای شما ارسال می شود که باید آن کد را وارد کرده و “Done” را بزنید.

نکته: توجه داشته باشید که اگر هنوز شماره موبایل خود را در اکانت اینستاگرام فعال نکرده باشید، لازم است تا ابتدا نسبت به فعال سازی و تایید شماره موبایل خود اقدام و بعد کد امنیتی قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را از این طریق دریافت کنید.

و در آخر اینستاگرام یک سری “Recovery Codes” به شما نمایش میدهد که بهتر است از این “Recovery Codes” اسکرین شات بگیرید.

تمام شد! به همین سادگی تایید دو مرحله ای اکانت اینستاگرام شما فعال شد، و از این پس برای ورود به اکانت اینستاگرام  بعد از وارد کردن پسورد اینستاگرام لازم است کدی که اینستاگرام به شما اس ام اس می کند را نیز وارد کنید و این کار به گونه ای امنیت حساب اینستاگرام شما را بالا برده و امنیت اینستاگرام شما از قبل به مراتب بیشتر شده است. همچنین اگر به امنیت تلگرام خود اهمیت می دهید، پیشنهاد میکنم حتما مقاله تایید دو مرحله ای تلگرام را بخوانید.

نکته: اما نکته ای که وجود دارد این است که شما دیگر تنها با وارد کردن پسورد اینستاگرام قادر به ورود به اینستاگرام خود نیستید! و باید حتما اس ام اسی که اینستا به شما می دهد را وارد کنید، پس اگردر هر زمانی اتفاقی برای خط تلفن شما بیفتد و اس ام اس اینستا را نتوانید دریافت کنید نمی توانید به اکانت خود دسترسی داشته باشید، پس حواستان باشد و از قبل در این شرایط در قسمت “Two Factor Authentication” تیک “Text Message” را بر دارید.

امیدوارم مطلب تایید دو مرحله ای اینستاگرام برای شما مفید و کاربردی بوده باشه، موفق باشید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *